Dış Mimari ve UygulamaDIŞ MİMARİ VE UYGULAMA 


Gelişen yapı sektörü ve mimarlık anlayışı ile yapılarımızın kent görünümüne bir bağlantı ve yansıması olarak dış çephe tasarımları ve algılarıda değişmiştir.

Yapılarımızı blok bir beton parçasından ziyade,iç yaşamı ve kimliğini mevcut kent olgusuna yansıtan,kendi kimliği ile varolmayı sağlayan bir tasarım anlayışıdır.
Estetik görünüm,ergonomi,ısı ve ses yalıtımı açısından bir çok dış cephe sistemleri mevcuttur.Kompozit panel,kompakt laminat,petopan,ahşap,alüminyum,kompozit,doğal taş,cam panel,yalı baskı,mantolama vb bir çok çeşit bunlardan bazılarıdır.

Tasarımlarımız genellikle,Kent kimliği,estetiklik,ekonomi,sağlamlık ve yalıtım göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.Farklı formatlarda 3d olarak tasarladığımız sunumlarımız genellikle müşterilerimizin seçeneklerine bağlı olarak geliştirilmekte ve uygulanmaktadır.

Bunun yanı sıra binalarımızdaki statik yapının korunması ve kollanması açısından'da büyük önem arzeden dış cephe kaplama sistemleri,dış etkenlere karşı binamızın tuğla,beton ve demir sisteminin kollanması adına büyük bir yatırıma dönüşmektedir.ISI YALITIM VE MANTOLAMA 

 
En yaygın olarak kullanılan ve ekonomik açıdan da tercih edilen dış çephe giydirme sistemleri ve mantolama her geçen gün önemini artırmaktadır.Doğal kaynakların verimli kullanımı ve enerji tasarrufunun büyük ölçüde önem arzettiği günümüzde petopan ve mantolama ile gelen geri dönüşüm, evlerimize,bütçemize ve doğaya artı değer olarak yansımaktadır.

Gün geçtikçe ısı maliyetlerinin arttığı ve her geçen gün doğal şartlarla yapılarımızın yıprandığı günümüzde,mantolama artık bir geri dönüşüm ve yıllara meydan okuyan bir yapı kaplama stilidir.Yapılarımızın yıllarca yeni kalmasını sağlamak,kışın sıcak ve yazın serin olmasını muhafaza etmek için dış cephe giydirme sistemleri ve mantolama yaptırmak,ek ısıtma-soğutma maliyetlererine gerek duymadan yapılması gereken en ideal çözümlerden birisidir.

Bir diğer kullanım alanı olarak ses ve gürültüyü'de engelleyici özelliği sayesinde yapısal mekanlarımızın ses izelasyonunuda sağlamaktadır.Şehir ve insan trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdeki mekanların gürültüyü engellemek ve sakin bir ortam sağlamak açısından ev ve mekan içi mantolama sayesinde bu sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Dış etkenlerle binalarımızda oluşan sıcak soğuk farklılıkları,zamanla blok beton ve yüzeylerde rutubet oluşumuna neden olur.Zamanla oluşan bu rutubet,betonun içindeki yapısal iskelet olan ana kolon demirlerine zarar verir.Yıllarca farkına varılmadan süre gelen bu devamlılık binalarımızın ve yapısal alanlarımızın bir nevi kanseri gibi onları içten çürüterek zayıflamasına ve bina yaşının yıllanmasına sebep olur.Bu ciyetten en uygun maliyetleri olan mantolama ilk başta ısı ve ses yalıtımı olarak görülsede asıl temel özelliği,binalarımızın yaşlanmasını ve kansere yakalanma riskinin azaltmasını sağlar.

Ürün çeşitleri ve söve süslemeleriyle,yalı kaplama ve çeşitleri ile de yapılarımıza ayrı bir değer kazandıran mantolama,yapıgarage ustaları tarafından uygulandıktan sonra %55 oranında ısınma-soğutma maliyetleri düşürmekte ve kendini en fazla 2 yıl içerisinde amorti etmektedir.

Evlerimizdeki,odalarımızdaki ve yapısal mekanlarımızdaki nem,rutubet,mantarlama,küf ve bakterileri oluşumunu engellemekte,ısıtma ve soğutma masraflarını azaltmakta,iç mekan uygulamasında ses ve rutubet izelasyonu sağlamakta,binalarımızın ömrünü uzatırken dış görünümünede artı bir değer katmaktadır.

İçeriğindeki nötür özelliği sayesinde doğaya bire bir uyum sağlayan ve kimyasal madde içermeden doğanın ekolojik sistemine zarar vermeyen strafor ile yapılan mantolama,ileri teknolojilerlede işlenerek yoğunluk empedansları genişletilmiş ve farklı kesimleriylede dekorasyon mimarisine katkı sağlamaktaki yerini almış bulunmaktadır.


Dış Cephe Sistemleri ve Mantolama Yaptırmanın Artıları


* Binaların ve yapıların ömrünü uzatır
* Isıtma ve soğutma masraflarını %55 oranında azaltır
* Nem,rutubet,küf ve bakteri oluşumunu engeller
* Yapılarımızın statik yapısını ve sağlamlığını kollar
* Dekoratif ek ürünleriyle yapılarımızın değerini artırır
* Yalıtımın ve ses izelasyonunda kesin çözüm sağlar
* Doğaya dost içeriği sayesinde kimyasal içermez
* Görünüm ve içeriği ile yapınıza kimlik kazandırır